eesti
english
Kontakt | Kirjastamine | Teenused | KKK | Meedia | OA | Andmebaasid | Liikmelisus | Ajalugu
Otsing
Laiendatud otsing
  Ostukorv
Ajakirjad
Sarjad
SOODNE
Ajalugu ja arheoloogia
Arstiteadus
Esseistika
Etnoloogia ja folkloristika
Filosoofia
Ilukirjandus
Keele- ja kirjandusteadus
Keeleõpe
Kehakultuur
Kultuuriuuringud
Kunstiteadus
Loodusteadused
Majandus
Matemaatika
Meedia
Psühholoogia
Politoloogia
Pedagoogika
Semiootika
Teatri- ja filmiteadus
Sotsioloogia
Teoloogia ja religiooniuuringud
Õigusteadus
Tartu Ülikoolis kaitstud doktoriväitekirjad
E-raamatud


Keele- ja kirjandusteadus

0
Methis: Studia Humaniora Estonica 11
Sari
Methis
Koostaja
Piret Viires, Priit Kuus
Toimetaja
Marin Laak
Kirjastus
Tartu Ülikooli Kirjastus
Aasta
2013
Lehekülgi
148 lk
Formaat
160x240 mm
ISBN
ISBN 978-9949-490-23-3
Raamatu hind
5,00 €
Lisainfo
Ajakirja Methis Studia humaniora Estonica 11. number (2013) on pühendatud 21. sajandi esikümnendile ehk nullindatele eesti kirjanduses ja seda võib näha nullindate üle toimunud kirjandusdiskussiooni kokkuvõtliku lõpp-punktina. Erinumbri on koostanud Piret Viires ja Priit Kruus ja see koondab kaheksa eesti kirjandusuurija uurimusi, millele lisandub teooriavahendus kahelt välisautorilt. Teemadering ulatub digimodernismist postdraamani ja noorkirjandusest eesti venekeelse kirjanduseni, puudutades lisaks veel omaeluloolisust, reisikirjandust ja eksperimentaalkirjandust.


Sisukord: PIRET VIIRES, PRIIT KRUUS, Nurklikud nullindad: sissejuhatuseks 21. sajandi esimese kümnendi kirjandusse; PIRET VIIRES, Digimodernistlik eesti kirjanik; AARE PILV, Väike teatmik (Tartu) paranoiakriitilise risoomi kohta; PRIIT KRUUS, Nooruse valuuta. „Noorkirjanik“ ja „rühmitus“ nullindatel; IGOR KOTJUH, Eesti venekeelse kirjanduse nullindate põlvkond: vastuvõtt ja tõrked omaks tunnistamisel; ANNELI KÕVAMEES, Nullindate reisikirjad: minu-vaated maailmale; LEENA KURVET-KÄOSAAR, RUTT HINRIKUS, Omaeluloolisus nullindatel; LUULE EPNER, Teispool draamat: tekst nullindate teatris.
Teooriavahendus: TIMOTHEUS VERMEULEN, ROBIN VAN DEN AKKER, Märkmeid metamodernismist; PIRET VIIRES, Timotheus Vermeuleni ja Robin van der Akkeri metamodernism.

Methis on Tartu Ülikooli kultuuriteaduste ja kunstide instituudi ja Eesti Kirjandusmuuseumi kultuuriloolise arhiivi ühisväljaanne, ilmumissagedusega kaks korda aastas (juuni ja detsember). Ajakiri on rahvusvahelise kolleegiumiga ja eelretsenseeritav.
 
Info ja teenindus
Müügitingimused
Privaatsuspoliitika
NB! Oluline info